Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor-Sekhmet

1. 2. 2010

Obrazek

Další rozhovor pro CZBM poskytl lord Set ze Sekhmetu....

 

ot.1Mohl by sis představit sebe a kapelu a trochu přiblížit historii Sekhmet?
Pekelné pozdravy přátelé!!!!! My jsme Sekhmet z Děčína, hrajeme Black metal od roku 2002. Můžeme se pyšnit tím , že jsme ve stále stejné sestavě a stále nás to drží. Vydali jsme 3 plnohodnotné cd, nějaká split, kompilace a jedno tributte to Masters Hammer. Co dál říct?....
 
ot.2Pracujete na novém albu, Mohl by jsi o něm něco prozradit?
Album je už hotovo od prosince 2009. Nahrávali jsme v Hell studiu. Album ponese název ,,Opus Zrůdy,,. Nyní vyšlo na kazetě u polského Hell is here productions a v dubnu 2010 by mělo být venku na cd. Cd a Lp verzi alba má na starosti anglický label Aphelion productions. Lp máme přislíbeno na konec tohoto roku. Dál můžu prozradit, že cover pro tento opus je Darkthrone - Under a Funeral Moon. Zbytek našich songů musíte poslechnout a posoudit právě vy.
 
ot.3Jak to v současné době vypadá s připravovanými split alby s Noctambulant a
Annihilation666?

No to nevypadá nijak. Prostě label na vydání 7ep Sekhmet / Noctambulant se neozývá, pozdržuje vydání, vymýšlí nějaké novinky atd atd, takže tomu přestáváme věřit. Budeme se muset asi podívat po někom jiném, což je pro nás- začínající kapely- těžké. Jinak asi toto split vyjde ještě s nějakou kapelou jako split cd. Ale to je jen takový návrh, nic konkretně realizovaného či domluveného.  Split s Annihilation 666 je nahrané od obou kapel. Ani nevím, že o tom víš? Kdo ti to říkal? Teprve děláme obal, ještě jsme se ani nikoho neptali na vydání. eh....Ale z naší strany teda řeknu, že tam bude song v latině In Nomine Perniciei.
 
ot.4 O splitu s Annihilation666 sem se mylím dočetl na vašem webu... Kde čerpáte inspiraci pro svou tvorbu(jak po stránce hudební, tak lyrické)?
Texty píšu většinou já a Abaddon a můžu povědět, že je to inspirace jen z čisté nenávisti vůči ovečkám tohoto prohnilého světa. V podstatě píšu stále to samé, jen použiji jiná slova. Nemám nějak velké nadání v tomto směru. Proto občas požádáme někoho, aby nám vypomohl. Na ,, Opus Zrůdy,,, bude mít text Adramelech a Felix.
Hudba to je strašně spontánní věc, prostě to přijde a udělám někdy i dvě písně. Pak musím čekat třeba taky 2 měsíce, než dám do kupy riff.... Občas přijde s nápadem Warlord a to dost pomůže! Teď máme nového kytarsitu Necromancera, který se zatím učí playlist, pak se uvidí jestli i on přiloží ruku k dílu.
 
ot.5Kdo vymyslel název, kdo ztvárnil logo, a kdo se vám stará o covery?
Název, logo jsem si dělal a vymýšlel sám. Covery dělá pokaždé někdo jiný. V minulosti to byl převážně Warlord a nyní se snažím i já, ale nejsem moc na ty počítače. Jsem rád, že ovládám email. Jak říkám pošta (skoro nikdy) nezradí, takže ji stále využívám i v této době. Jinak obal na nové cd jsem dělal já s Warlordovou dopomocí.
 
ot.6Jaký je tvůj názor na stav dnešní české UGBM scény?
Tak česká scéna se začala strašně moc rozšiřovat, je tu spoustu kapel, které tady před rokem nebyly. Některé jsem zaregistroval a jiné zase ne. Mám rád českou scénu, snažím se ji podpořit, jak jen můžu. Byl bych moc rád kdyby ČR něco znamenala na světovém black metalovém válečném poli. Kapely jako je Inferno a Darkstorm tomu jistě jdou hodně naproti.
Jinak dnes je takový stav scény, že tu máme kapely jako je Prdel z norveje a její další odrůdy, což je velmi smutné. Ale víš co je smutnější? V Praze je neuvěřitelně moc metalistů a teď i nových kapel, ale nikdo nejde zničit tuto špínu černého kovu. To asi nikoho nesere. Moc se těším až budeme mít akci v Praze a doufám, že ty zmrdy potkáme. haha. Pomalou smrt těmto kokotům, kteří ničí tento černý kult.
Mezi moje favority české scény patří Master´s Hammer, Maniac Butcher, Inferno, Dark Storm, Silva Nigra, Detonator 666, Sator Marte, Sezarbil, Zlo, Trautenauer 666, Černý Kov atd atd.... Těchto kapel a lidí si moc vážím a podporuji je!!!
 
ot.7 Máš svůj vlastní label Mass catharsis productions, který se zajímá převážně o kazetová vydání čaských kapel. Kdy a jak Mass catharsis vznikl, a jaké tituly plánuješ do budoucna vydat?
Abych řekl pravdu, tak si vubec nepamatuji, kdy jsme oficiálně založili tento label. V plánu to bylo už dávno před tím v minulosti, jen jsme asi nebyli schopni to dotáhnout do reálné podoby. MCP funguje na principu podpory nadějných kapel se silnou image a svou poctivostí, ať už svými životy, texty a nebo příběhy. Prostě nemám zájem vydávat dobrou muziku za účelem prodeje a zisku. Vydáváme věci , které se nám líbí i jinak než jen muzikou. Myslím, že dobrý příklad toho, co říkám, je Infernal Goat z Itálie, který taky vyšel pod naší hlavičkou. Po vydání zašlu kapelám kolik si samy řeknou kusů, zbytek měním po světě, šířím jejich poslání a mně se dostává zase nová muzika. Něco distribuuji dál a něco si necháme mezi sebou s Ragnarem. Ale o tom hovoří i délka našeho distro listu, kde jasně vidíš, že účel zisku není splňován. Jinak pokud by měl někdo zájem o výměnu nebo koupi, tak se mi ozvěte na mail lord.666.set@seznam.cz.  
Zatím v plánu nic nemáme. Chci si poslechnout nový Sator Marte a pak se jich optat jestli mají zájem. Tu kapelu mám moc rád a chci je podporovat nadále!!! Sláva jim!!!
 
ot.8 Máte již hotov nějaký nový materiál, krom výše zmíněných nahrávek?
Jak jsem řekl, nahráli jsme Opus Zrůdy + songy na split s Annihilation 666 , takže minimálně    rok nic nahrávat nebudeme, protože budeme čekat, než to vše vyleze ven na tento odporný svět.
 
ot.9 Nedávno ste vydali best of MC Beast from hell v limitovaném vydání 99 kusů.
Mohl by jsi trochu přiblížit jaký materiál se na MC nachází? Plánujete nové vydání až bude vyprodaná, nebo jde o sběratelský kousek? Tak jedná se o kazetové vydání, kdy se nás ujal Werewolf promotion z Polska. Na každé straně je intro, 7songů a 1 cover verze. Některé songy jsou do nynějška nezrealizované na jiném nosoči či albu. Jedná se o titulní píseň ,,Opus Zrůdy,, a cover od Burzum a Carpathian Forest. Na straně A jsou songy z našich předešlých nahrávek (vydaných i nevydaných), prostě jen vyňaté z daných cd. Za to stranu B jsme nahráli během jednoho dne -jako live ve zkušebně Agmen. Má to dobrý zvuk, není to jako některé live nahrávky ze starších dob. Bylo to ale obtížné nahrávání, páč se strašně moc pilo a kouřilo, ale je to tam!!!!
eh....Asi to bude jen sběratelský kousek v uvozovkách. Možná pokud někdo, někdy bude
chtít, tak jen tu stranu B bych rád vydal na Lp a možná i cd, ale zatím je to prostě tak a asi to nebude jinak.
 
ot.10 Jaké akce v nejbližší době plánujete?
Tak teď jsme pořadatelé koncertů pro Urgehal z Norska. To je naše priorita v momentální chvíli. Jsou kolem starosti a chcem to udělat pořádně, aby se žádná kapela necítila špatně. Víme o čem mluvíme... Sem tam někam přijedeme a vše je špatně a jinak než bylo dohodnuto. Tak že 26.2. Urgehal a Sekhmet v Ostravě a pak hned druhý den v Děčíně, kde vystoupí i Inferno!!! Jinak soutěž o dva lístky na koncert v Děčíně proběhne velmi brzy na Mortemzinu. Doufám, že lidi přijdou podpořit nejen nás, ale i ostatní bandy a hlavně naši snahu udělat konečně pořádný koncert pro podobnou kapelu , která zde nikdy neučinkovala.
Jinak máme dohodnutý koncert v Praze na duben a ke konci roku by mělo být pár koncertů ve Španělsku, ale to není ještě zajištěno na 666%.
 
ot.11 Co by si chtěl vzkázat fanouškům a čtenářům?
Satan Mit Uns. Satan Never Sleeps. Díky za vaši podporu!!! Baphomet vám káže zničte lůzu, která se pohybuje mezi námi!
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář