Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor-Inferno

10. 11. 2009

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Další ze série rozhovorů nám poskytl frontman moravské hordy

Inferno Adramelech... 

1 Mohl by si představit sebe a zbytek kapely?

Ahoj...no co bych měl říct...
naše sestava je následující
Adramelech-vokál
Carpat-kytara
Ska-gul-kytara
Pentaroth-basa
Serapis-bicí

Jinak hrajeme 13 let.Myslím že víc není co říct.Takové ty osobní kecy  kdy ,kdo a jak stejně nikoho nezajímají.


2Právě jste vydali nové album Black Devotion. O čem pojednává a co
 nového můžou fanoušci slyšet?

Ano,vydání nové desky je plánováno na září tohoto roku u AGONIA records, která toto album vydá na digi CD/LP a TS...myslím že pro mnohé fans tato deska bude odlišná... Nechci tvrdit, že bude lepší nebo horší od ostatních,to nechám posoudit fans,tohle ani já nezaujatě posoudit nemohu že? Pouze myslím že je jiná od všech, které zatím vznikly...obrazně řečeno tam je velice málo cítit stará,nebo dočasná tvář INFERNA..nebyl to úmysl pouze tuto desku komponoval z velké části Ska-gul místo Azazela a proto rukopis desky může být poněkud odlišný...jinak textová stránka je směs různých pocitů,emocí,čerpající ze smrti,temnoty s jemnou dávkou antikřest‘anství.. nic co by bylo v Infernu nečekané.

3 Máte nový label, co si od něj slibujete?

Co si slibujeme? Tak to těžko říct, já nehledám labely za určitým kalkulem nebo aby Inferno více řekněme proslavil,aby se stalo větší kapelou,respektovanější není v tom nic co bych očekával.... Nemám svým způsobem žádné očekávání,my děláme desky protože ta cesta, ty samotné kroky když nahrávka vzniká je pro nás to nejdůležitější,to nás nejvíc pohlcuje a naplňuje.  Ta cesta, která je cíl a to potom,všechny ty recenze,názory nebo to co ta firma dokáže je jaksi vedlejší...takže co jsi slibuji asi ať  máme pravidelné kontakty,příjemnou komunikacy,takovou tu bezproblémovost a zbytkem se nechám překvapit.

4Jaké je tvé nejoblíbenější album co se týče tvorby Inferna a jaké je tvé
 nejoblíbenější album vůbec?

Tak to těžko říct,prozatím my nejvíce přirostlo k srdci poslední čiže Black devotion,ale v tomhle nemohu být objektivní. Všechno to jsou naše děti . Ze světových ti spíše napíšu kapely. Opravdu mám hodně rád Judas iscariot,Moonblood,Katharsis /ger/Maniac butcher,Satanic warmaster.. Nejlepší album bych pro sebe hledal asi někde u Judas iscariot...

5Nejlepší X nejhorší zážitek s Infernem

Vůbec nevím..výborných zážitku je plno, od vydání desek, epek,spolupráce z novými lidmy ,přes všemožné koncerty venku i u nás,poznávání krásnych památek..etc... Nejhorší zážitek? Netuším...nepříjemné jsou personální výměny. Asi tak.

6Jistě personálním změnám se nevyhne snad žádná kapela. Nedávno vás opustil Azazel,
co to znamenalo pro Inferno? Můžeš prozradit,  jaký byl důvod pro jeho odchod?

Azazel odešel, protože ho přestala zajímat muzika a celkové dění v kapele. Šel vlastní cestou chaosu a tak tomu má být.
Směřovat tam, kam sami chceme jít.Pro Inferno to ve výsledku podle mne bylo pozitivní,vymýtil se nagativizmus,ustálil se pracovní řád a sjednotil směr kterým chceme jít a to je pro budoucnost to nejlepší.

7Kde čerpáte inspiraci pro vaši tvorbu?

Pokud myslíš textovou, tak všude kolem nás a v nás samotných. Je to vnitřní duchovní a životní válka,je to reflexe na tento svět,jejich pravidla ,principy etc..ve kterých musíme žít a přežívat.

8Jaký je tvůj názor na to čemu se říká Satan? Je pro tebe pouze symbolem odporu proti křesťanství, nebo v něj věříš-pokud v něj věříš jistě musíš věřit i existenci boha což sice zní směšně,
ale je to naprosto logické. Myslíš si, že pokud někdo věří v Satana jako v něco božského je on
sám stejný pokrytec jako kterýkoliv křesťan?

Satan je čím dál tim více zprofanované slovo ,které ztrácí význam a podstatu...ztrácí magičnost a esenci tajemna.
Je uplně jedno jak kdo vnímá tohle slovo a jestli je to symbol boje proti křestanství nebo nikoliv. Deset lidí je deset názorů a každý ti odpoví jinak..tohle nikoho nezajímá,aspoň ne nikoho kdo pochopil podstatu věci. Můžeme se nazívat satanisty,pohany a kdoví čím ještě ale duležité je vnímaní oné svobody a individualizmu která stojí v pozadí a nemusí se to nazívat satanismem ale třeba novým volnomyšlenkářským směrem který se opírá o principy tohoto učení...
Je to učení o vnímání světa,o přístupu k sobě,k životu,indivializmu a svobodě ducha.Myslím že satanismus je blízký této filozofii ale také je to o vlastním chápání a vstřebávání toho co je mi blízké..Abych to uzavřel myslím, že člověk nemusí věřit v existenci boha a zvát se satanistou,protože i odpírání principů a duchovních hodnot tohoto světa a jeho praktik je vnímat sebe a svých myšlenek obrazem naprosté logiky .Člověk člověku je bohem a neexistuje žádní větší síla než je člověk.

9 Český versus Norský BM

Tak této otázce tedy moc nerozumím o co konkrétně ti jde. Pokud myslíš srovnání kapel nebo tak něco tak musím říct že Norsko je to pravé. Bylo a bude. Celá skandinávie po boku,Francie a Německa produkují ten nejlepší black metal, aspoň  tedy pro mě. Hrozně mám rád ten švédský sound ala Necromurbus studio Watain,Ofermod,Merrimack,Funeral mist,Armagedda etc...

10 Měl jsem na mysli , jestli podle tebe má česká scéna potenciál konkurovat té norské?

Pevně v to věřím..Chce to dát prostor a čas našim kapelám a mohlo by se to stát skutečností.
Chce to aby české kapely začaly na sobě tvrdě pracovat,nevzdávaly se předčasně,scháněly se po firmách které mají potenciál muziku a kapelu protlačit...To je jediná cesta.

11Hrajete již třináct let. Myslíš, že se o blackmetal zajímá stále víc lidí, nebo myslíš, že fanoušků spíše ubývá?

Spíše ubívá...a nebo aspoň ubívá zájem o vše okolo,koncerty CD,TS,LP.

12 Kde vás mohou fanoušci v nejbližší době vidět?

Tak nejblíže a v nejbližší době 6.11 v Plzni na koncertě pořádném šílenci z Panychidy po boku Eternity, Heiden, Agmen etc...  Předtím máme dva koncerty ve Španělsku a Portugalsku,ale to je trochu z ruky no a na konci roku ještě snad 26.12 pokud to výjde někde v okolí Brna. V novém roce jsou připraveny koncerty na Slovensku a na květen pokud vše výjde poletíme do Mexika na naše dvoutýdenní tour. Nejsme zrovna koncertní kapela takže těch koncíků zas tak moc není.

13Máte již nějaké plány do budoucna co se týče Inferna (kromě výše zmíněných koncertů)?

Pozvolna pracujeme na novém opusu. Budeme odpočívat až nebude inspirace...

14Ještě pár zajímavostí: Jak vznikl název kapely, kdo vytvořil logo a kdo se vám stará o covery?

Logo jsem vymyslel já. Covery stvárnují naší známí po celém světě,záleží kdo má jak čas a umí naplnit naše představy.

15 Co bys chtěl vzkázat fanouškům a čtenářům?

Válka trvá

 Díky za rozhovor. Přeju ti mnoho hudebních i osobních úspěchů do budoucna!!!

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář