Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor-Enochian

3. 1. 2010

Obrazek

Další rozhovor pro CZBM Zine poskytl Marbuel z ENOCHIANu
 
ot.1 Mohl by jsi představit sebe a kapelu?
 
Zdar
kapela Enochian se pohybuje na české blackmetalové scéně od roku 1994. Já jsem přišel do kapely v roce 2000 ,kdy byl Enochian po dvouleté pauze oživen pro vystoupení na festu ve Štítině. Od té doby proběhlo v kapele hodně změn v sestavě a v současné době je stále neobsazen post bubeníka. Jelikož se bubeníka nedaří sehnat již delší dobu uvažuji o ukončení působení Enochianu .
 
 ot.2Mohl by jsi povědět něco o vašem posledním albu Ertenal Darkness a o
 připrovaném albu Encounter?
 
Tato deska je zajímavá tím, že se na ni oběvil česky zpívaný song, na který jsem slyšel převážně kladné reakce. Ke skladbě Encounter jsme natočili klip, který je součástí desky.Navíc jsme jako bonus použili skladbu Holocaust z dema Satanic Ceremony.
 
ot.3 Jistě nepřítomnost bubeníka v kapele je věcí nepříjemnou, v dnešní době
 však věcí zcela běžnou. Uvažuje například o automatických bicích?
 
Ano , byla to jedna z možností spíše by mi ale vyhovovalo , kdyby se našel někdo, kdo by natřískal desku a případné koncerty by se hráli z bicíma ze záznamu . Ostatně s tím už má Enochian zkušenosti.
 
 ot.4Kdo skládá hudbu a kdo má na starost lyrickou část tvorby?
 
Hudbu skládám na klávesy, kytaristi to pak víceméně přeberou popřípadě dodají něco vlastního a já pak nanovo vymýšlím klávesy. Texty jsou výlučně záležitostí zpěváka, do toho mu nikdo nekecá.
 
 ot.5 Kde čerpáte inspiraci pro vaši tvoru?
 
Těžko říct, nápad přichází jen tak... sem tam zaujme nějaký rif který pak v hlavě přemílám a zkouším různé varianty či vytáhnout z něj to nejlepší, ale většinou mě jen tak něco napadne - nejčastěji když si brnkám na klavír.
 
 ot.6Kterými kapelami se necháváš inspirovat?
 
Nemůžu říct že bych nacházel inspiraci v nějaké kapele ikdyž dnes už asi není čím překvapit, jelikož ve všech hudebních stylech se hraje téměř vše. Já se neohlížím po tom co hraje ten druhý a co má ,já prostě dělám to ,co mě baví a po svém. Na druhou stranu musím přiznat že skladba Triumf Slovanské Krve vzikla při poslechu Smetanovy skladby Má Vlast ovšem to je jediné ovlivnění o kterém vím.
 
 ot.7 Jak se změnila česká BM scéna od doby kdy jsi se přidal k Enochianu
 (r.2000)co
 se týče samotných interpretů a co se týká fanoušků?
 
Co se týče interpretů tak myslím , že česká scéna vzkvétá, jelikož je dost skvělých kapel a ani nově vznikající nezůstávají co se kvality týče pozadu.Ovšem fanoušků by mělo být na klubových akcích podstatně více.
 
ot.8 Jaké jsou vaše plány do budoucna(pokud seženete bubeníka) máte již hotový
 nějaký nový materiál?
 
Pokud by se někdo našel tak bych chtěl natočit desku na kterou jsem již připravil materiál a Enochian stále dostává nabídky odehrát koncerty ... uvidíme. Své fanoušky máme tak by byla škoda ukončit aktivitu...
 
 ot.9Co by si chtěl vzkázat fanouškům a čtenářům?
 
Co bych chtěl vzkázat... Podporujte české blackmetalové kapely nejen koupí originálních nosičů ,ale i návštěvou koncertů, ze kterých si ,doufám, odnesete spoustu skvělých zážitků. To přeji nejen fanouškům a čtenářům ,ale i nám muzikantům. Ave 666
 
Díky za rozhovor hodně štěstí a ať se vám podaří najít bicmena!!!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář