Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor-Delzvan

20. 12. 2009

 

ObrazekDalší rozhovor pro CZBM poskytl Ramutha z Delzvanu

ot.1

Mohl by jsi představit sebe a zbytek kapely, kdy a jak ste vznikly a jak se zformovala vaše nynější sestava?

 
Já jsem ten, kdo kapelu dal dohromady. Ten, kdo tvoří hudbu a zárověn tím, kdo se stará o chod kapely. Můj nástroj je pak kytara. V minulosti jsme měli jiného basáka a bubeníka, kterým ale black metal v pravém slova smyslu nic neříkal. Nastaly tedy personální změny - do kapely přisel bubeník z tehdy fungujících Bellifer a post basáka obsadil bratranec našeho dalšího kytaristy, se kterým se znám od mala. Vokalista k nám pak přišel jako známý bubeníka. V této sestavě fungujeme od března/dubna 2009.
 
ot.2
Zatím pokud vím máte jen nějaké demo. Plánujete v současné době nějakou novou nahrávku?
 
Demo sice existuje, ale žadný "masový" prodej nebo něco podobného se nechystá. V současné době pracuju na nových skladbách, které by nekompromisnímu black metalu, a tudíž našemu záměru, měly vyhovovat mnohem lépe. O nahrávání zatím neuvažujeme. Maximálně nějaké ukázky nových skladeb pro lepší představu lidem, které to zajímá.
 
ot.3
V únoru budete hrát v Ostravském klubu chlív společne se Sekhmet, Diagon a Silvou Nigrou po boku Urgehalu. Hráli jste již někdy v minulosti s nějakou větší kapelou?
 
Se zahraniční kapelou jsme zatím neměli tu čest hrát. Příležitosti byly, ať už na Hell fast attack 3, kde ale zasraný déšť celý festival předčasně ukončil nebo v Praze na akci pořádané námi. Tam ale účast slovinských Mora znemožnila nemoc a hospitalizace dvou jejich členů.
 
ot.4
Kde čerpáš inspiraci pro svou tvorbu (po stránce textové i hudební)?
 
Co se týče instrumentální tvorby, nechávám se inspirovat tím jediným, a to pravým black metalem. Z hlubin temnoty, do které se při poslechu kapel ponořím, se vracím, abych ze sebe vydal to nejlepší, co ve mě je. Na textech jsem se zatím nepodílel. Naše dosavadní texty nejsou hlubokého pojetí, hlásají nenávist k naboženství a k lidem obecně. V tom samozřejmě budeme pokračovat, avšak s vývojem hudby (nemyslím stylovými změnami!) by měla pokročit i stránka textová.
 
Ot.5
Můžeš uvést příklad kapel kterými se necháváš inspirovat?
 
V mém playlistu najdeš spoustu tnbm, ale i švédského blacku - marduk, watain, arckanum...samozřejmě i další země jako Německo, Francie, Ukrajina, Polsko, Finsko, Rakousko.. to bych ale mohl vyjmenovávat kapely po desítkách. Rozhodně však kapely nevykrádám ani se s žádnou nesrovnávám či nesnažím se připodobnit. Kdo tvrdí opak, tak ať jde do píči.
 
Ot6
V tvém playlistu jmenuješ samou cizinu... Jaký je tvůj názor na českou scénu?
 
Česká scéna není vůbec špatná. Opět mohu jmenovat opravdu spoustu kapel. Sám se snažím o maximální podporu českého undergroundu. Co však opravdu neuznávám a nesnaším, jsou kapely hrající nějaký melodic nebo experimentální sračky. Na tohle v BM není prostor. Takovým kapelám přeju brzký zánik a některým lidem i brzký konec jejich existence.
 
Ot.7
Jaký je tvůj nejlepší a nejhorší zážitek s Delzvanem?
 
Zatím nám nic nevyšlo úplně podle našich představ, takže těžko říct. Přeci jen naše historie je přespříliš krátká. To samé platí i pro nejhorší zážitek. Kdybych měl přeci jen něco zmínit, pak to bude nespočet zbytečných akcí v Praze. Do tohoto stereotypu jsme se rozhodli nezapojit ani se zapojovat nebudem. Ne, že bych těch pár akcí litoval, ale víc už vážně ne. Tohle přenecháme jiným, kteří odkývnou i každý 2 týdny hospodské hraní.
 
Ot. 8
V Praze se podle mě v poslední době rodí spousta BM kapel. Jak to vnímáš ty osobně?

V Praze není žádná kapela, která by hrála BM v pravé podobě. Hlavně tu není žádná kapela, která by se aspoň oním směrem ubírala, buďto je to paskvil a zasraná parodie nebo zkrátka ono "nové" pojetí a podobný nesmysly. Nesouhlasím s tím a distancuji se od toho.

ot.9
Co by si chtěl vzkázat fanouškům a čtenářům?
 
Podporujte pravý black metal!
Ave Satanas!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hmmm

(che, 23. 5. 2010 11:12)

potkal jsem hodně vymytých mozků, mezi lidma všech typů a vyznání, ale tomuhle vylízanci nesahají ani po kotníky

..........

(......, 27. 3. 2010 14:06)

Víte vy idioti, o čem je ten podle vás pravý black metal? O nepublikování se na interenetu! internet underground jenom zabíjí!!! Sem zvědav, kdy ty všechny extra true black kapely konečně dostanou rozum!!!

....

(artiller-Delzvan, 19. 3. 2010 23:56)

co proti tomu všichni máte?
prostě anti human! and true black metal!
o tom to je!

Chuj

(Syzygy, 16. 2. 2010 0:25)

No to by člověk upadl. Takhle sem se už dlouho nezasmál, díky!!

Klobouk dolů!

(011011000101001, 19. 1. 2010 18:52)

Takle jsem se dlouho nepobavil.