Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor-Bloody Lair

7. 4. 2010

 

Obrazek

Další rozhovor nám poskytl lord Obst z BLOODY LAIR

ot.1 Jak vznikla kapela Bloody Lair a jaká je vaše nynější sestava?

V září 2005 proběhlo v Kladně setkání bývalých spolužáků/kteří se do té doby neznali!!!!!!!!!!!! a poznali se až ve společném zaměstnání/ ze dvou tříd ze střední školy, s chutí hrát metal.Vše začínalo dosti ztuha.Bubeník nikdy nehrál na bicí,basák taky ne.Jen já a tehdejší druhý kytarista jsme trochu uměli brnkat.Nakoupili jsme si aparáty,pronajali garáž,kterou nám posléze vykradli i s aparáty a začali vytvářet hluk.Kapela neměla žádné jméno.Takto jsme se sešli asi čtyřikrát.Po čase jsme se začali rozcházet ve stylu hudby.Já uplatňoval přímou tvrdší hudbu.Zbytek tíhnul spíše k melodii apod.Na jaře jsem se rozhodnul po různých rozepřích s nimi dále neprokračovat.Za půl roku mě oslovili znovu,asi jim to nešlo,takže jsem to vzal pevně do rukou a začal udávat směr.Vzniklo BLOODY LAIR.Jméno kapele dal bubeník.V té době jsem také začal působit v thrashových APOPHIS.Věci se daly do pohybu.Z Bloody Lair pro nezájem odešel basák,v někdejší kladenské metalové hospodě jsem potkal našeho budoucího zpěváka Necronusse,který tam točil pivo a mlátil lidi.No a začali jsme to brát vážně.Styl BLACK METAL.Nakonec se uskutečnil v březnu 2007 náš první koncert v kladenském klubu Metro po boku kultovních kapel AGMEN a UNCLEAN.Po dvou koncertech odchází druhý kytarista Alex a Bloody Lair tvoří Lord Obst-kytara,Necronuss -vokál,a Lord Ghrom bicí artilerie.V jisté době jsme zaučovali na basu Dooma,který se neosvědčil a vzdal to.Takhle jsme odjezdili několik koncertů.Od srpna 2008 s námi stabilně působí na druhou kytaru Dany,který je opravdovým přínosem.

ot.2 Vaší první nahrávkou bylo album Vzestum Zla - mohl by jsi o něm něco povědět?
Vzestup Zla jsme nahráli v srpnu 2008.V dubnu 2009 proběhl v Chomutově na akci Nečistý trůn jeho křest.Zachytili jsme na něm naší počáteční tvorbu.Vynechali jsme jen úplně první vymyšlenou skladbu Batalion smrti a skladbu Černý les.Postupem času toho lituji,že nejsou zaznamenány,ale v té době nás tlačil čas.Je to naše první plnohodnotné CD,nenazýval bych to demem,i když někdo mívá opačný názor.Na CD je znát,že je to prvotina.Zaznamenali jsme i několik kladných ohlasů.Vyrobilo se 100 kusů vlastním nákladem,prodalo se jich tolik,že nám vydělala na nahrávání naší druhé desky,což je výborný výsledek.Takže zájem asi byl.

ot.3 Jak vznikl nápad zabývat se lyrikou týkající se války a kdo píše texty?
Nápad zabývat se zpočátku válkou vzniknul v mojí hlavě.Naše první věci o válce pojednávaly.Bylo to dáno tím,že se zabývám historií německých pancéřových jednotek a všema těma válečnýma hrůzama jež se děli v Sovětském svazu.Avšak naše texty nepojednávají jen o válce,ale je tam i více misantropie,antihumanity,nenávisti ke světu,k lidem.O všem tom mezilidským hnusu.O smrti,pomstě a tyranii.témat je více,.zejména Necronuss má literární talent.Něco jsem napsal já,něco on.

ot.4 Kdo píše hudbu a kde čerpáte inspiraci?
Hudbu vymýšlím já.Zbytek kapely mi to pak pomáhá dolaďovat,zpěvák si řekne,jaký bude tempo a jak mu to vyhovuje.Základ ale určuji sám.Inspiraci máme v mnoha uskupeních.Co se týče inspirace,mám-li mluvit sám za sebe.Z české scény mě maximálně inspirovaly dvě kapely a to DARK STORM a AGMEN ze Žatce.To byl pravý důvod vzniku BLOODY LAIR.Hrát tak špičkově a osobitě jako oni a podpořit českou BM scénu.

ot.5 V současné době pracujete na novince-kdy spatří světlo světa, jak se jmenuje a na co nového se mohou fanoušci těšit?
Na přelomu let 2009/2010 jsme se rozhodli natočit druhou desku.Název alba je TOTAL MAYHEM.Má 10 skladeb.Je na něm zachycena aktuální tvorba,která vznikala ihned po natočení našeho prvního CD.Vydání se plánuje na duben,opět vlastním nákladem v počtu 100 kusů.Podle mýho názoru skladby jsou hudebně různorodého charakteru,je to všechno vyvážený,zvuk je luxusní,textově na úrovni.Celkově jsem s materiálem velmi spokojen.No a na co se můžou fans těšit?Na rozervanou mysl a duševní útrapy,které jim tato deska způsobí.Doufám,že to někoho dožene k sebevraždě

ot.6 Kde jste novinku nahrávaly?
Toto CD jsme nahrávali v domacích podmínkách u mě na chalupě v Krušných horách.

ot.7 Mohl by jsi trochu představit skladby z nové desky-každou zvlášt-o čem pojednávají?
Je tam víc témat.Pomsta lidstvu.Nenávist ke všemu živému.Odpor k pokrytectví.Mrzačení církevních hodnostářů.Radost z bezmoci druhých.Neúspěšné sebevraždy končící doživotním zmrzačením a bezmocí cokoliv zvrátit.Znásilňování,plundrování.Hrůznost podstaty lidstva.¨Nekonečné rouhání.Oslava smrti.Psychycký teror. Prostě válka,smrt a ryzí zlo,které vždy a všude zvítězí.

ot.8 Kdo stvárnil logo a kdo stvárňuje covery?
Nejnovější logo má na svědomí Winterwald ze Slovenska,covery ztvárňuje náš bubeník Lord Ghrom.

ot.9 Jaké nejbližší koncerty vás čekají?
V současné době o žádných koncertech nevím.

ot.10 Co můžeme jiného čekat do budoucna od kapely?
Do budoucna můžete čekat útlum kapely,jelikož Necronuss si chce dát rok,možná dva roky přestávku.A ják sám již citoval na BLACK METAL FORUM: "Momentálně na to seru!!!!KONEC!!!!!! A bez Necronusse nebude Bloody Lair Bloody Lair.

ot.11 Co by si chtěl vzkázat fanouškům a čtenářům?

Vzkázal bych jim,aby byli věrni BLACK METALu,kupovali originální nahrávky a podporovali scénu a bojkotovali všechny ty alternativní sračky,hanobící černý kov!!!!!!!!!!!!!!

Moc díky za poskytnutý rozhovor

lord Enthermontth

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pravdopis

(Kontrola od prosperující konkurence, 29. 5. 2011 11:14)

Je zajímavé přečíst si rozhovor s Bloody Lair, ale zajímavější by byl bez gramatických chyb. Není to tak true, jak si možná mislíte. :))

Re: Pravdopis

(Klára, 28. 12. 2011 10:27)

Taky si "mislím". Též občas nějaká ta mezera za interpunkcí by neuškodila aby, pro nás negramoty, věty nepůsobily tak telegraficky. Ale jinak díky.

reakcia

(reakcia, 21. 4. 2010 20:20)

musím reagovať, tie reklamy sem nedal dotyčný ktorý robí túto stránku, ale pridali sa tam samé. toto je totiž free server, to znamená že si na stránky ktore su tu zaregistrované server sám pridáva reklamy.

Smrt pozérům a komerci

(Meine Ehre Heisst Treue, 7. 4. 2010 22:47)

"Bullet Express je velmi rychlý a výkonný kuchyňský robot, který znáte z TV. Cena 3.290 Kč"
co to tu kurva máte za zaprodanost?! komerční kurvy, zradily jste hrdé jméno černého kovu! nechť vám bůh v nebi uřeže uši a udělá z nich vibrátor!